info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

AQUASCAN TM2 -İsale ve Plastik Boru Kaçakları Tespit Seti

AQUASCAN TM2 –İsale ve Plastik Boru Kaçakları Tespit Seti

Aquascan TM2 uzun mesafelerde, büyük çaplı borularda isale ve plastik boru kaçakları tespit’i içindir. özel olarak tasarlanmış, Gutermann’ın güçlü korelatörlerinden biridir. Zor koşullarda bile müdahale gerektirmeyen ve kullanıcı dostu bir üründür. Aykome’nin hizmetinize sunduğu bu cihaz şu anda sektörde bulunan en gelişmiş korelatördür.

GENEL ÖZELLİKLER

-Zorlu Koşullar İçin Tasarlanmıştır: Aquascan TM2 yüksek işlemci hızı, gelişmiş sinyal işleme teknolojisi, artırılmış duyarlılık ve sınırsız korelasyon özelliği ile düşük frekanslarda bile düşük gürültülü kaçak ve sızıntıları algılayabilir. Bu sayede en zorlu koşullarda bile doğru tespit yapmanızı sağlar. Özellikle büyük çaplı borular, metalik olmayan borular ve daha uzun mesafelerde su kayıp-kaçak tespiti yapmak bu cihazla artık çok daha kolay. Güçlü radyo iletişimi sayesinde Aquascan TM2 1 km veya daha fazla mesafelerde bile kaçak tespiti yapabilir. Hidrofonlar bir hidranta veya boruya yerleştirilerek tespit sağlanabilir. Sensörler için paslanmaz çelik gövde, yoğun ve zor çalışma koşullarında maksimum koruma sağlar. Gece çalışmaya devam edebilmesi için dokunmatik ekran, darbeye dayanıklı kauçuk kılıf ile sağlamlaştırılmış ve ışıklı düğmeler kullanılarak gece yapılan işlemlerin daha görünür olması sağlanmıştır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

-Yeni, Gelişmiş Algoritmalar ve İşlevleri: Aquascan TM2 piyasada bulunan diğer korelatörlere göre yeni ve geliştirilmiş bir yazılım paketine sahiptir. “Otomatik Filtre” aktif edildiğinde çok düşük sesleri otomatik olarak algılar ve en uygun frekansları seçer. “Nokta Filtre” özelliği sızıntı şüphesi bulunan boru alanında tıklandığında inanılmaz sonuç veren yepyeni ve benzersiz bir özelliktir. “Nokta Filtreleme” fonksiyonu yüksek harmonikler dahil şebekeden gelen su kayıp-kaçak sesi hariç bütün dış sesleri kaldırır. Kazısız teknolojinin geliştirilmiş bir ürünü olan Aquascan TM2 ‘yi her bir sensör ya da her iki sensörle ayrı ayrı stereo dinleyebilirsiniz. Ayrıca, yeni özellik olan “Nokta Filtre” ile kaçak seslerin haricinde trafik ve yol vb. yol açtığı ortam gürültüsünü bastırmak için idealdir.

Ayrıca

-Maliyeti Az ve Kullanıcı Dostu: Diğer su kayıp-kaçak yöntemlerinin aksine, Aquascan TM2 ile kolay bir şekilde kazmadan, yıkmadan doğrudan isale ve plastik boru kaçakları tespit’i yapabilirsiniz. Kolay kullanım özelliği ile bu işe yeni başlayanlar için bile son derece uygun bir araçtır. Aykome Mühendislik olarak ürünü en hızlı elinizde olacak şekilde ve en az maliyetle hizmetinize sunuyoruz.
-Aquascan TM2 Kullanıcı İçin Kolaylıklar: Otomatik Filtre, Nokta Filtre ve Filtreli Dinleme ile daha gelişmiş korelasyon algoritmaları sağlar. GUTERMANN’ ın bu ürünü diğer birçok yeni özelliği sayesinde az ses yayan kayıp- kaçakları bile bulmanıza yardımcı olur. Kullanıcı için özel tasarlanmış otomatik çoklu frekans bandı sayesinde aynı boru üzerindeki birden fazla kaçağı aynı anda bulabilirsiniz. GUTERMANN tescilli “zenginleştirilmiş dalga dosyaları” herhangi bir windows tabanlı bilgisayarda gerçek ses dosyasını dönüştürülebilir ve dinlenebilir. GUTERMANN’ın diğer bütün ürünlerinde olduğu gibi Aquascan TM2 ürünün ömrü boyunca ücretsiz program ve yazılım güncellemeleri sağlar.

EKİPMAN ve AKSESUARLAR

-1 Renkli dokunmatik ekranlı PC sağlam koruma ve taşıma askısı
-2 Paslanmaz çelik ve düşük frekanslı korelatör 
-2 Paslanmaz çelik yüksek frekanslı hidrofon
-2 Anten uzatma kabloları ve anten ayakları
-1 Set Araç Şarj (12 Volt)
-1 100-240V AC adaptörü
-1 Taşıma çantası
-1 Kullanım kılavuzu
-2 Yıl Garant

 

AquaScan Tm2 – isale ve plastik boru kaçakları tespit çalışması

Şebekedeki su kullanımının çevredeki diğer seslerin (araçlar, yayalar, yakın civarda çalışan makine, v.b.) minimuma indiği gece yarısı şafak vakti arasındaki saatlerde “gürültü kaydediciler” (data logger). 3. Maddede tarif edilen bölgede tespit edilen vanalar üzerine sabitlenerek gürültü dinlemesi ve kaydı yaptırılır. Gürültü kaydedicilerin almış olduğu gürültü kayıtları ofiste bilgisayara aktarılmak grafiksel olarak analiz edilmek sureti ile su kaçağının olduğu vana aralıkları tespit edilerek pafta üzerinde işaretlenir. İşaretlenen vana aralıkları üzerindeki şu kaçaklarının noktasal olarak isale ve plastik boru kaçakları tespit edilmesi iki yöntemle gerçekleştirillebilir. Bu yöntemlerden birincisi “korelasyon” dur. Bu yöntemin uygulanabilmesi için o vana aralığındaki boruya ait aşağıdaki verilerin bilinmesi zorunludur: Korelatör cihazının antenleri her iki uçtaki vanalara sabitlenir ve yukarıdaki veriler cihaza girilerek korelasyon tekniği uygulanır. Bu işlem sonucunda o hat üzerindeki kaçak noktası/noktaları tam olarak tespit edilir. Yukarıdaki veriler olmaksızın korelasyon yöntemi uygulanamaz. Ayrıca yine bu yöntemin uygulanabilmesi için iki noktada korelatör antenlerinin sabitlenerek sinyallerini gönderebileceği vanalar olmalıdır.