info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

AQUASCOPE 3 – Akustik Yeraltı Sızıntı Tespit Cihazı

AQUASCOPE 3 – AKUSTİK YER MİKROFONU

Aquascope 3-Yeraltı sızıntı tespit cihazı içme suyu hattında meydana gelen su kayıp kaçak tespiti için su boru hatlarının üzerinden dinleme yaparak su kayıp kaçak noktasını bulmanızı sağlayan özel dizayn edilmiş profesyonel bir cihazdır. Aquascope 3 su-kanal boru hatlarının yer üstünden akustik mikrofonla dinlenerek su kayıp kaçak sesinin en yüksek olduğu noktanın tespitini yapabilen son derece hassas bir yer mikrofonudur.

Özel mikrofon yapısı ve amplifikatör (ana ünite) özelliği ile büyük çaplı borularda bile en düşük su kayıp- kaçak sesini çok net tespit etmeyi sağlar. Gutermann distribütörü olan Aykome Mühendislik aracılığı ile cihazı en güvenilir yollarla teslim alabilirsiniz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

-Pratik tasarım ve yüksek taşınabilirlik: Aquascope 3; noktasal su kayıp-kaçak tespiti yapmanız için profesyonel tespit uzmanları tarafından tasarlanmıştır. Sağlam, hafif ve ergonomik dizaynı sayesinde oldukça kullanışlı ve korunaklı bir yapıya sahiptir.

-Basit ve Kolay kullanım özelliği: Aquascope 3’ün güçlü yerleşik özelliklerini çalıştırmak için tek bir düğme yeterlidir. Filtre ayarları son derece kullanıcı dostudur. Her hangi bir istenmeyen parazit veya arka plan gürültüsünü bastırmak için ayarlanabilir filtre ayarını yaparak zor kaçakları bulabilirsiniz. Arka ışık fonksiyon özelliği sayesinde gece çalışmaları için oldukça uygundur.

-Yüksek kalite ve bakım özelliği : Aquascope 3; yüksek performanslı sensör teknolojisi ve en dayanıklı bileşenleri kullanır. Tüm kablo, konektör ve Double A pillerin sağlam tasarımı sayesinde bakım gerektirmeyen, güvenilir ve maliyeti düşük bir üründür. Sağlam bir taşıma çantası günlük kullanım için Aquascope 3 ‘e yeterli koruma sağlar. Ayrıca karşılaşılabilecek bütün sorunlarda Gutermann bütün ürünlerine 2 yıl üretim garantisi sağlamaktadır. Aykome olarak distribütörlüğünü yaptığımız bütün Gutermann ürünlerine kullanım ömrü boyunca firma desteği sunmaktayız.

-“Minimum Seviye Profil” fonksiyonu: Bazı akustik cihazlar su kayıp kaçak hakkında kullanıcıya düz “kaçak değer’i” verirken, Aquascope 3 diğer ortam seslerini geçerek bağımsız bir sızıntı değeri kaydetmenizi sağlar.

EKİPMAN ve AKSESUARLAR

– 1 x Amplifikatör (Ana Ünite) – bel kemeri ile birlikte

– 1 x Yer Mikrofonu

– 1 x Kablo ( Ana üniteden mikrofona)

– 1 x Stereo Kulaklık

– 2 Yıl Garanti

Opsiyonel Aksesuarlar:

– Taşıma Çantası

– Havacı Tip Kaliteli Kulaklıklar

Yeraltı Sızıntı Tespit’in De Hem Ekonomik, Hem De Pratik Çözüm İle Tanışın!

Yüksek Alman Teknolojisi üreten Gutermann marka Aquascope 3 model akustik dinleme mikrofonu içme suyu hattında meydana gelen su kayıp- kaçaklarını boru hatlarının üzerinden dinleme yaparak bulmanızı sağlayan özel dizayn edilmiş profesyonel ve çok ekonomik bir cihazdır.
1948 yılından bu yana üretim ve Ar-Ge çalışmalarına devam eden Gutermann; son derece hassas bir cihaz olan AS3 model akustik mikrofon ile içme suyu boru hatlarını yer üstünden dinleyerek su kaçak sesinin en yüksek olduğu noktanın tespitini yapmaktadır.
Geniş diyaframa sahip özel mikrofon yapısı ve çok yüksek seviyede anfi özelliği gösteren ana ünitesi ile büyük çaplı borularda bile en düşük su kayıp – kaçak sesini çok net tespit etmeyi sağlar.

Son ve kesin adım, yeraltını güçlü bir mikrofonla dinlemek. Bu mikrofon, her gürültüyü çok yüksek hassasiyetle dinleyebilir. Bu durumda vanalar iyi durumda olmalı (vana sızıntısı olmadan) ve borunun tam rotası bizim için bilinmelidir. Çünkü nehir gibi her yerden gürültü gelebilir ve mikrofonumuzu hemen duymak için cihazımızı ayarlamamız gerekir. Eğer boru üzerinde değilseniz tam olarak küçük kaçakları bulamayız. Boruya yasal ya da yasa dışı bağlantılar varsa, mikrofonumuz insanların ana borudan su kullanırken çıkan sesi kaçak sızıntı gibi anlayacaktır.