info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

COD/TOC – Kimyasal Oksijen İhtiyacı ve Toplam Organik Karbon Miktarı Ölçüm Cihazı

ORAKEL COD/TOC Sensörü, sudaki organikleri tespit etmek için vekil ölçüm olarak UV254 ışığı kullanır. pH, bulanıklık ve çözünmüş oksijen gibi diğer sensörlerle entegre edilebilmesi için modüler biçimde tasarlanmıştır ve bağımsız bir UV254 analizörü veya bir atık deşarj izleme sisteminin parçası olarak ihtiyaç duyulan tüm araçları sağlar.

ORAKEL COD/TOC Sensörü, 254nm ultraviyole ışık kaynağı kullanarak çevrimiçi sürekli organik izleme sağlar.

Absorbe edilen ışık miktarı, akan bir numunede devam eden bir Doğal Organik Madde (NOM) göstergesi sağlar. Kimyasal Oksijen İhtiyacı (COD) gibi diğer ölçümlerin yanı sıra Toplam Organik Karbon (TOC) için sürekli bir yedek ölçüm işlevi görür.

UYGULAMALAR

İletim modunu (UVT) kullanırken ORAKEL COD/TOC Sensörü, UV dezenfeksiyon ekipmanındaki ışık seviyesini optimize etmek için kullanılabilir ve güç seviyelerini en aza indirirken dezenfeksiyonunuza güven verir.

Absorbans modunda (UVA), cihaz organik maddenin (NOM) varlığını izlemek için kullanılabilir. Bu, atık su kalitesine ilişkin sürekli gösterge ve kanıt sağlamak ve herhangi bir atık akışında tüm atık su kontrol gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için KOİ, BOİ veya TOK için vekil bir ölçüm olarak kullanılabilir.

ORAKEL KOİ/TOK Sensörü pH, sıcaklık, askıda katı maddeler, çözünmüş oksijen vb. gibi diğer herhangi bir ORAKEL sensörü ile birleştirilebilir ve gerçek bir ‘çevrimiçi’ KOİ/ fiyatının çok altında eksiksiz bir atık akışı izleme sistemi sağlar. TOC analizörü.

UV254, birçok organik madde 254 nm dalga boyunda UV ışığını emdiği için organik yükleri izlemek için yerleşik bir yöntemdir. Emilen UV ışığının miktarını ölçmek, Doğal Organik Maddeyi (NOM) izlemek için kullanılır. NOM’nin izlenmesi, beklenmeyen olayların erken bir göstergesini sağlayarak size tedavinizi ayarlama fırsatı verir.

YENİLİKÇİ TEKNOLOJİ

ORAKEL COD/TOC Sensörü, atık su analizi için ışık absorpsiyonunun kullanılmasıyla ilgili yaygın sorunlardan kaçınmak için piyasadaki en yenilikçi teknolojiyi kullanır.

Kullanılan benzersiz teknoloji
, birçok optik cihazla ilişkili UV lambası dalgalanması, kir ve kirlenme sorunlarını ortadan kaldırırken , aynı sorunların üstesinden gelmeye çalışan diğer cihazlarda görülen ek karmaşıklık, bakım ve masraftan da kaçınır.

ORAKEL COD/TOC Sensörü, doğru, kararlı ve güvenilir ölçümler sağlamak için dahili bulanıklık telafisi ile birlikte gelir.

Mevcut çoklu ışık yolu uzunlukları (2, 4 ve 10mm) sayesinde ORAKEL KOİ/TOK Sensörü hemen hemen her atık akışı için uygundur ve 0 – 6.5 UVA aralığını ölçebilir.

Modüler tasarım ve geniş UVA aralığı, onu dünya çapında mevcut olan en uyarlanabilir sistem haline getirir.

ORAKEL Kontrol Ünitesi ile birleştiğinde, otomatik kendi kendini temizleme, otomatik kalibrasyon/sıfırlama ve ayrıca zengin proses kontrol ve iletişim seçeneklerine sahip bir sistem elde edersiniz.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ


0-100% UVT, 0-6,5 UVA aralığı .

Doğruluk
±%1.0 UVT.

Tekrarlanabilirlik
±%0,1 UVT.

Çözünürlük
%0,1 UVT, 0,001 UVA.

Yol Uzunluğu
2, 4 ve 10 mm.

Örnekleme Süresi
10 saniye.

Akış Hızı
300-800ml/dk.

Temizleme
Eşsiz kirlenme telafisi, hızlı ve kolay yerinde temizleme teknolojisi.
Otomatik temizleme (isteğe bağlı).

Kendi Kendini Teşhis
Aşırı kirlenmenin, lamba çıkışının ve elektrik arızasının sürekli tespiti.

Nem Kontrolü
Büyük yenilenebilir kurutucu sistemli nem sensörü.

Dalga boyu
254nm (tolerans ±0.3).

Işık Kaynağı
Düşük basınçlı cıva UV lambası.

Lamba Ömrü
2 yıl (garantili).

Boyutlar
16″(y) x 14″(g) x 8″(d).

Muhafaza
IP65 (Nema 4X) duvara monte edilebilir.

Akışkan Bağlantıları
¼” boru sıkıştırması içeri/dışarı.

Elektrik
100-240VAC.

Çalışma Sıcaklığı
0° ila 45°C (32° ila 113°F).

Depolama Sıcaklığı
-20° ila 60°C (-4° ila 140°F).

Garanti
2 yıl sınırlı garanti.

Opsiyonel Aksesuarlar
Otomatik kimyasal temizleme.
Çift örnek yeteneği.
Deniz suyu versiyonu.