info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

TOF – Kelepçe Tip Ultrasonik Atık Su Debimetresi

Akış ölçerde ultrasonik bir kelepçe olan Orakel Uçuş Süresi akış ölçer, invaziv olmayan bir sıvı akışı ölçüm aracıdır. Kapalı borularda akışları izlemek için kullanılır ve prosesi durdurmadan kolayca monte edilebilir. Mevcut boruları kesmeye gerek kalmadan akış hızını hesaplamak için ultrasonik teknolojiyi kullanır. Dönüştürücüler borunun dış duvarına basitçe kenetlenir. Bu, endüstriyel proses uygulamalarında sıvıları ölçmek için ideal hale getirir.

Akış ölçerlerdeki ultrasonik kelepçe, bir dönüştürücüden diğerine ultrasonik bir sinyal göndererek ve bu sinyalin alınması için geçen süreyi ölçerek çalışır. Bu, Geçiş Süresi olarak bilinir. Sinyaller, borudan hem yukarı hem de aşağı yönde gönderilir.

Boruda akış olmasaydı, geçiş süresi her iki yönde de aynı olurdu. Bununla birlikte, bir akış olduğunda, ses akışla aynı yönde hareket ederken daha hızlı ve akışa karşı hareket ederken daha yavaş hareket eder. Akışkan daha hızlı hareket ettiğinde, yukarı akış ve aşağı akış süreleri arasındaki fark artar. Akışı hesaplamak için yukarı akış ölçümü ile aşağı akış ölçümü arasındaki zaman farkı kullanılır.

Geçiş süresi ultrasonik akış ölçerler, Z, V ve W modelinde yapılandırılabilir. En iyi konfigürasyon, boru boyutu, borunun durumu veya borunun içindeki sıvının özellikleri gibi faktörlere bağlıdır. En yaygın konfigürasyon, iki dönüştürücünün borunun aynı tarafında konumlandırıldığı V şeklidir. Dönüştürücüleri yerleştirirken boru çapını ölçün ve dönüştürücüler arasında aynı mesafeyi bırakın.

ANA ÖZELLİKLER

Sezgisel Menü
HMI tarafından yönlendirilen sezgisel menü, kurulumu kolaylaştırır
Hassas Konumlandırma
Entegre bir sinyal osiloskopu, sensör konumlandırma ve tanılamayı optimize eder
Esnek Ölçüm
Sıvı, M, m3, USgal, mg, cf, bbl ve Imp bbl cinsinden ölçülebilir. Tüm ölçülen değerler saniye, dakika, saat veya gün başına akış hızı olarak seçilebilir ve otomatik olarak toplanır.
Kolay Yapılandırma
Dahili bir boru, akışkan ve kaplama malzemeleri veritabanı içerir:
Yerleşik Parametreler
Yerleşik akışkan parametreleri, hesaplamaların ses hızı, yoğunluk, viskozite, özgül ısı kapasitesi ve sıcaklığı (isteğe bağlı sıcaklık probundan sıcaklık biliniyorsa) telafi etmesine olanak tanır. .
teşhis
Eksiksiz bir cihaz ve ölçüm tanılama seti içerir
Veri analizi
İsteğe bağlı bir GSM veri kaydedici eklenebilir ve ayrıntılı analiz için çevrimiçi bir portala tarih gönderilebilir

ZAR:Yok, Çimento, Epoksi, Cam, PP, PVDF, Kauçuk, Diğer
BORU:Karbon Çelik, Paslanmaz Çelik, Dökme Demir, Sfero Döküm, Bakır, PVC, Alüminyum, Asbest, Cam Elyaf – Epoksi, Diğer
SIVI:Su, Deniz Suyu, Gazyağı, Benzin, Fuel Oil, Ham Petrol, Freon R134a, Freon R22, Dizel Yağı, Hint Yağı, Fıstık Yağı, Etilen glikol, Glikol/Su %50, Alkol, Diğer

UYGULAMALAR

 Sıvıları ölçmek için tasarlanan akış ölçerdeki ORAKEL ultrasonik pens, %10’dan az katı veya gaz içeren hemen hemen her sıvıyı ölçebilir; su, yağlar, petrokimya, alkol ve daha fazlasını içerir.

Aşağıdaki uygulamalar için uygundur:

  • Hassas ölçüm gerektiren sıvı akışları
  • Yüksek ve düşük sıcaklık akışları
  • Boru hattı sızıntı tespiti
  • Sıvı transferinin yönetimi
  • Proses ölçümü ve akış ölçümü
  • Sıcak ve soğuk su ölçümü ve akış ölçümü
  • İçme suyu ölçümü
  • Sıvı bileşenlerin akış ölçümü

ORAKEL Uçuş Süresi akış ölçeri, geleneksel hat içi sayaç kurulumuna uygun maliyetli bir alternatiftir.