info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

DMT – Enerji Veri Yönetimi ve Hesaplama Terminali

DMT ( Data Managment Terminal ) 120’ye kadar M-Bus ölçüm noktası alabilen bir veri merkezidir. M-Bus fabrikaları tarafından  en son teknoloji ve müşteri dostu çalışma ile komple sistemler olarak çalıştırılabilir ve izlenebilir  .
7” TFT dokunmatik ekran, bir PC’ye ihtiyaç duymadan yerinde kullanımı kolay kullanım sağlar. Bir Web sunucusu içerdiğinden, cihaz
doğrudan telefon bağlantısı (GPRS) veya bir Intranet/İnternet ağı aracılığıyla da uzaktan çalıştırılabilir .
Cihazların çalışma görüntüsünü yeniden üreten ve protokol dosyalarının oluşturulmasına izin veren her web tarayıcısı ile çalıştırılabilir.
DMT, önceki M-Bus protokolü (EN1434) ile tamamen uyumlu olduğundan, mevcut tesisler çok basit bir şekilde güncellenebilir veya gerektiğinde genişletilebilir.
DMT, dahili belleğe (4 Gb) periyodik aralıklarla tesis ve sayaç verilerini kaydedebilir. Veriler dahili belleğe kaydedilmişse, DMT ile PC arasında çıkarılabilir veri taşıyıcısı olarak bir SD kart kullanılabilir.
SD hafıza kartının boyutu, DMT’den veri taşımak için kullanılabilecek hafızanın kapsamını belirler. SD kartın maksimum kapasitesi 32 GB’dir.
Tüm günlükçü dosyaları özel olarak CSV formatında saklanır (Microsoft Excel /ASCII-File /*.CSV).
Noktalı virgül (;) bu nedenle sütun biçimlendirmesi ve yeni bir satır için satır başı (CR) için kullanılır.
Dahili bellek ayrıca Linux sürücüsünü, dil bilgilerini ve aygıtların yapılandırma verilerini de içerir.