info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

FOREST SAT – Freze Optimizasyonu

Arzı tahmin edin ve fazlalığı azaltın
Değirmen optimizasyonu ürünümüz, doğru tür karışımını ve kütük boyutunu belirlemenize, optimum tedarik alanınızı değerlendirmenize ve nakliye maliyetlerini düşürmenize olanak tanır. Türler, boyutlar ve kalite için hasat beklentilerinin önceden bir görünümünü sağlamak için gelişmiş AI ile birleştirilmiş uydu ve çoklu veri beslemelerini kullanır. Sürekli yenilenen bu bilgiler, üretim programlarını optimize etmenize, fazla envanter ihtiyacını en aza indirmenize ve en uygun maliyetli nakliye rotalarını hesaplamanıza olanak tanır.

Değirmen operasyonlarını planlayın, programlayın ve optimize edin
Tedarik ve kaynak bulmayı iyileştirin
Ağaç türlerini doğru bir şekilde tanımlayarak ve konuma göre kütük boyutlarını hesaplayarak ticari değeri belirleyin ve optimize edin.

Nakliye maliyetlerini azaltın
En uygun maliyetli rotaları hesaplamak için orman yollarındaki mevcut bilgilerle birleştirilmiş uydu verilerini kullanın.

Değirmen üretimini optimize edin
Hasat operasyonlarından ne bekleyeceğinizi önceden bilin ve üretim programınıza öncelik verin.

Değirmen Operasyonlarını Optimize Etme
Geospatial AI, değirmen operatörlerine değirmen lojistiğini düzenleme, karlılığı ve rekabet gücünü artırma ve kereste tedariği ve Capex yatırımları hakkında bilinçli kararlar verme yetkisi veriyor. Değirmen optimizasyon hizmetimiz, uydu ve diğer veri girişlerini mevcut en gelişmiş yapay zeka ile birleştirir. Değirmen operasyonlarınızı optimize etmenizi sağlayan doğru, eyleme geçirilebilir zeka sağlar.

Ticari ormancılık pazarlarında, üretim verimliliğini artırmak ve daha sıkı rekabet edebilmek için değirmenlerin akıllıca çalışması gerekir. Doğru tür ve kütük boyutları karışımını işlemek bunun çok önemli bir parçasıdır. Değirmen Optimizasyonu ürünümüz, türler, boyutlar ve kalite için hasat beklentilerinin önceden bir görünümünü sağlamak için jeo-uzamsal AI kullanır. Bu, üretim programınızı optimize etmenizi ve fazla envanter ihtiyacını en aza indirmenizi sağlar.

Ayrıca bu ürün, her bir değirmenin tedarik alanını betimlemek ve en hızlı ve en uygun maliyetli nakliye rotalarını hesaplamak için veriler sağlar. Taşıma süresinde bir üst sınır belirlemek ve başka tercihler eklemek için bu ürünü kullanın.

Sektör lideri envanter ürünümüz, ağaç türlerini doğru bir şekilde tanımlamanıza, boyutları hesaplamanıza ve potansiyel ticari değerler elde etmenize olanak tanır. Bu bilgiler, kereste kaynaklarını belirleyip öncelik sırasına koyarken, kaynakları tahsis ederken ve tedarikçilerle pazarlık yaparken çok önemli bir avantaj sağlar.

Tüm veriler mevcut GIS sistemlerine entegre edilebilir veya Rezatec platformundaki Forest SAT çözümümüz aracılığıyla teslim edilebilir.