info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

FOREST SAT – Karbon Stoku

Orman sürdürülebilirliğini optimize edin
Karbon stoku ürünümüz, hava araştırmalarına gerek kalmadan geniş ormanlık alanlarda biyokütle ve karbon stokundaki değişiklikleri uzaktan analiz eder. Gelişmiş AI ile uydu ve çoklu veri beslemelerini birleştirir. Türler, yükseklik ve hacim dahil olmak üzere önemli orman özelliklerinde zaman içindeki değişiklikleri analiz eder ve biyokütle ve karbon stoğu hakkında dinamik içgörüler hesaplar. Sürekli olarak yenilenen bu verileri, ormansızlaşma ve yenilenme faaliyetlerinin sonuçlarını değerlendirmek ve bunlara yönelik planlamayı optimize etmek için kullanın.

Tüm envanterinizi görüntüleyin
Maliyetli hava ve yer araştırmalarına gerek kalmadan tüm envanterinizin değişen biyokütle ve karbon stok seviyelerini uzaktan belirleyin.

Operasyonları optimize edin
Kaybı verimli bir şekilde dengelemek ve karbon değerlerini en üst düzeye çıkarmak için hasat ve ekim faaliyetlerini doğru bir şekilde tahmin edin, planlayın ve eyleme geçirin.

Sürdürülebilirliği teşvik edin
Kararları optimize etmek, karbon kaybını dengelemek ve tüm ormanınız için sürdürülebilir yönetim uygulamalarını yönlendirmek için en yeni, dinamik verileri kullanın.

Orman verimliliğini artırın
Ormanlar, dünyadaki yaşamı desteklemeye yardımcı olan önemli süreçler olan karbon ve diğer biyojeokimyasal döngülerde önemli bir rol oynamaktadır. Ormanlar, büyük karbon ve besin depoları olarak hareket ederek ve fotosentez yoluyla CO2’yi dengeleyerek katkıda bulunur.

Ormansızlaşma sırasında kaybedilen karbon miktarını ve bir ormanın yeniden üretildiğinde depolayabileceği karbon miktarını ölçmek, etkili sürdürülebilir orman yönetim planları ve ormanla ilgili politikaları tasarlarken ve uygularken hayati önem taşır. Bununla birlikte, büyük yönetilen ormanlarda, biyokütle ve karbon stoğu hakkında güncel, doğru, mekansal olarak ayrıntılı bilgi almak genellikle zordur.

Carbon Stock ürünümüz, geniş coğrafi alanlardaki ormanları uzaktan ve sık sık izlemek için jeo-uzamsal AI kullanır. Türler, yükseklik ve hacim dahil olmak üzere temel orman özelliklerinde zaman içinde meydana gelen değişiklikleri analiz eder ve biyokütle ve karbon stoğu hakkında dinamik içgörüler hesaplar. Orman liderlerinin karbon stok kazanımını teşvik etmek için hasat ve yenileme faaliyetlerini optimize etmelerini sağlar. Ve düzenleyicilerin ve paydaşların taleplerini karşılamak için sürdürülebilir orman yönetimi hakkında doğru bir şekilde raporlama yapmalarına yardımcı olur.

Tüm veriler mevcut GIS sistemlerine entegre edilebilir veya Rezatec platformundaki Forest SAT çözümümüz aracılığıyla teslim edilebilir.