info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

FOREST SAT – Orman Envanteri

Değer üzerinde sıfır
Orman envanteri ürünümüz, tüm ormanınızdaki envanteri uzaktan analiz etmek için jeo-uzamsal AI kullanır. Bireysel ağaç seviyesine. Hava araştırmalarına gerek kalmadan. Zaman içinde değiştikçe boy, sayı, hacim ve tür dağılımı hakkında ayrıntılı, sürekli veriler sağlar. Hasat potansiyelini uygun maliyetli bir şekilde belirlemek, arzı tahmin etmek, stok değerlerini değerlendirmek ve operasyonel çalışmayı optimize etmek için sık sık yenilenen bu bilgileri kullanın. Ve hasat hakkı için rekabet ederken avantaj elde edin

Tüm envanterinizi görüntüleyin
Pahalı hava ve yer araştırmalarına gerek kalmadan türlerin dağılımını, yoğunluğunu ve hacmini uzaktan değerlendirin.

Doğru keresteyi hedefleyin
Doğru tedarik tahmini yapın ve değirmenleriniz için doğru tür, kalite ve uzunluğu seçin.

Değirmen verimini artırın
Doğru keresteyi doğru zamanda doğru değirmene çıkararak ve taşıyarak arzı optimize edin ve paraya dönüştürülebilir envanter akışını artırın.

Ekstraksiyon için keresteyi tanımlayın
Ticari ormancılıkta performans, ormanlık alanın hasat edilebilir verimi tarafından yönlendirilir. Her dönümden en fazla değeri sağlamak ve uzun vadeli uygulanabilirliğini sağlamak çok önemlidir. Mekansal tür dağılımının, bolluğunun ve yoğunluğunun görünürlüğü, özellikle tür bileşimi karıştırıldığında bunun kritik bir parçasıdır.

Büyük yönetilen ormanlarda, mevcut kereste hacimleri hakkında güncel, doğru verileri uygun maliyetli bir şekilde elde etmek genellikle zor olmuştur. Niye ya? Geleneksel yer ve hava araştırmaları büyük bir yatırım gerektirdiğinden, nadiren gerçekleşir ve bu nedenle bilgiler genellikle güncelliğini yitirir.

Orman envanteri ürünümüz, envanteri uzaktan analiz etmek için gelişmiş yapay zeka ile birleştirilmiş uydu ve çoklu veri beslemelerini kullanır. Sürekli olarak büyük coğrafi alanları haritalandırır ve bireysel ağaç seviyesine iner. Son derece ayrıntılı ve doğru içgörüleri, hava araştırmalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Orman envanterinin zaman içinde değiştikçe yüksekliği, sayısı, hacmi ve tür dağılımı hakkında düzenli olarak yenilenen veriler sağlar. Ormancılık liderleri bu bilgiyi uygun maliyetli bir şekilde hasat potansiyelini belirlemek, arzı tahmin etmek, stok değerlerini değerlendirmek ve operasyonel çalışmayı optimize etmek için kullanır. Ayrıca, hasat hakları için rekabet ederken onlara avantaj sağlar.

Tüm veriler mevcut GIS sistemlerine entegre edilebilir veya Rezatec platformundaki Forest SAT çözümümüz aracılığıyla teslim edilebilir.