info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

FOREST SAT – Orman Sağlığı

Orman sağlığı ürünümüz, yüksek maliyetli ve zaman alan hava ve zemin etütlerine gerek kalmadan geniş ormanlık alanlardaki haşere ve hastalık salgınlarına karşı sizi uyarır. Geniş coğrafi alanlardaki tüm ormanların sağlığını uzaktan izlemek için gelişmiş yapay zeka ile birleştirilmiş uydu ve çoklu veri beslemelerini kullanır. Sorunların varlığını ve kapsamını tanımlar ve riski modeller. Bu, maliyet etkilerini dinamik olarak azaltmanıza ve kereste değerini optimize etmenize olanak tanır.

Para kazanılabilir kereste değerini en üst düzeye çıkarmak için haşere ve hastalık müdahalesini dinamik olarak yönetin

Yanıtınızı hızlandırın
Zararlı ve hastalık salgınlarını uzaktan değerlendirin. Kesin konumu hızlı bir şekilde belirleyin. İstila etkisini azaltmak için müdahale planınızı hızlandırın.

Yanıt maliyetlerini optimize edin
Kaynakları optimize etmek için ayrıntılı verilerle donanmış yer ekiplerini doğrudan en çok etkilenen bölgelere dağıtın.

Kereste değerini en üst düzeye çıkarın
Pahalı ve zaman alıcı hava araştırmalarına gerek kalmadan en değerli zamanlayıcıyı daha fazla bozulmadan kurtarın.

Kurtarma süresini hızlandırmak
Şiddetli haşere ve hastalık salgınları, yönetilen ormanlar için ciddi bir tehdittir. Ağaç ölümü veya büyümenin baskılanması gibi ağaç sağlığı üzerindeki olumsuz etkiler, kereste veriminde önemli kayıplara neden olur. Bu, orman sektörü için azalan gelir ve odun arzına yol açar. Ayrıca, şimdiye kadar haşere ve hastalık kontrolü büyük ölçüde reaktif olmuştur.

Bir kez tanındığında, diğer orman varlıklarına yayılmasını önlemek veya azaltmak için maliyetli zemin veya hava araştırmaları kullanılarak etkilenen ağaçların manuel olarak belirlenmesi için büyük meblağlar harcanır.

Orman sağlığı ürünümüz, geniş coğrafi alanlardaki tüm ormanların sağlığını uzaktan izleyerek maliyetli, seyrek ve zaman yoğun hava araştırmalarına olan ihtiyacı azaltır. Özellikle uzak ve erişilemeyen yerlerde, operasyon ekibiniz herhangi bir sorundan haberdar olmadan önce, haşere ve hastalığın varlığını ve kapsamını belirler. Ek olarak, jeo-uzamsal AI modellerimiz risk alarak ormancılık liderlerinin ilgili maliyet etkisini dinamik olarak azaltmalarına ve kereste envanterinden para kazanmalarına olanak tanır.

Tüm veriler mevcut GIS sistemlerine entegre edilebilir veya Rezatec platformundaki Forest SAT çözümümüz aracılığıyla teslim edilebilir.