Hakkımızda

Modern ve akıllı şehir teknolojilerinin geliştirilmesine yardımcı oluyoruz

AYKOME, tescilli marka sloganı olan Altyapı Koordinasyon Merkezi’nin kısaltması olarak doğmuştur. Gerekli tüm hukuksal ve kurumsal haklarıyla birlikte 2014 yılı başlarında faaliyete başlamıştır. 2021 yılı başlarında İngiltere ofisi üzerinden uluslararası pazarda projeler takip etmeye başlamış, başarılı projeler ile adını dünya ölçeğine taşımak için ilk adımını atmıştır.

TÜRKAK sertifikalı ISO9001:2015 / ISO 14001:2004 / OHSAS 18001:2007 / ISO 27001:2013 / ISO10002:2018 ve TSE HYB belgeleriyle faaliyetlerine devam eden AYKOME, kazısız teknolojileri kullanarak hasarsız çözümler üretmek, akıllı şehir şebekeleri oluşturmak için ürün ve hizmetler sunmak, otomasyon sistemleri kurarak olası insan hatalarını en aza indirmek ve beraberinde üretim/işletim hızını artırmak, telemetri uygulamaları ile maliyet/performans seviyelerini ileri taşımak, benimsenen ilkelerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulmuş bir mühendislik şirketidir.

İçme suyu ve Atıksu projelerinde mühendislik ve müşavirlik konularında uzmanlığa sahip olan firmamızın, belirli ürün gruplarında İngiltere’de de temsilcilikleri bulunmaktadır. Su kaçağı tespiti yani su kayıplarının azaltılması (gelir getirmeyen su), boru ve kablo tespiti (gömülü altyapı şebekeleri), şebeke tasarımı ve yönetimi (DMA, PMA ve hidrolik modelleme oluşturma), debi-akış ölçümleri (basınçlı borular ve açık kanallar), su kalite analizi (pH, ORP, iletkenlik, bulanıklık, klor, KOİ/BOİ, askıda katı maddeler, çözünmüş oksijen vb.), basınç ve seviye ölçümleri (transmiterler, sensörler ve anahtarlar vb.), uzaktan okuma (telemetri 4.0) ve otomasyon sistemleri (SCADA), iklimlendirme (HVAC) sistemleri otomasyonu gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir.

Özellikle fiziki su kayıp kaçaklarının azaltılması, kazısız kablo ve boru güzergâh tespiti, şebeke tasarım ve modellemesinin yapılması, uzaktan okuma ve otomasyon sistemlerinin kurulumu, proses analizlerinin yapılması, telemetrik veri toplama ve yönetimi gibi konularda geniş tecrübeye sahip kadrosu ile müşavirlik-danışmanlık hizmeti verebilecek kapasiteye sahiptir.

Gelişen teknolojiye yakın ilişki kurabilen yapımız ile bize sosyal bağlantılardan etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm sosyal bağlantılardan yapacağınız ziyaretler ile güncel yeniliklerle daha hızlı buluşacaksınız. Üreteceğimiz teknolojik çözümler ile daima odak noktası olacağız.

Bu altyapı (gömülü veya yüzey proses hatları) koordinasyon işini kendimize misyon edindik ve bu konuda dünyanın önde gelen en tecrübeli üreticileriyle partner olarak hareket ediyoruz.

Hep birlikte daha yaşanılası bir dünya için çalışacağız, üreteceğiz ve geliştireceğiz.