Hakkımızda

Ana Sayfa » Hakkımızda

AYKOME, tescilli sloganı olan Altyapı Koordinasyon Merkezi kısaltması olarak markalaşmıştır. 2014 yılında faaliyete başlayan firmamızın, tüm isim ve kurumsal hakları tescillenmiş ve kurumsal sertifikaları tamamlanmıştır. TÜRKAK onaylı ISO9001:2008  / ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi / OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği / TSE HYB belgeleri ile birlikte faaliyetlerini devam ettiren AYKOME, altyapıya yönelik kazısız teknolojileri kullanarak bir koordinasyon merkezi oluşturmak, kontrolsüz ve hasarlı kazıların önüne geçebilecek teknolojileri sunmak, akıllı şebeke yönetimi için gerekli ürün ve hizmetleri tanıtmak, fiziki su kayıp ve kaçakları azaltmaya yönelik uygulamalar yapmak, geliştirmek ve yaygınlaştırmak ilkelerini benimsemiştir.

Özellikle fiziki su kayıp kaçaklarının tespiti, kablo ve boru güzergâh tespiti, hidrolik modellemenin yapılması, uzaktan okuma ve otomasyon sistemlerinin kurulumu, su analizlerinin yapılması, şebeke tasarımı ve yönetimi gibi konularda en geniş tecrübeye sahip kadrosu ile müşavirlik-danışmanlık hizmeti verebilecek kapasiteye sahiptir.

Gelişen teknolojiye yakın ilişki kurabilen yapımız ile bize sosyal bağlantılardan etkin bir şekilde ulaşabilirsiniz. Tüm sosyal bağlantılardan yapacağınız ziyaretler ile güncel yeniliklerle daha hızlı buluşacaksınız. Üreteceğimiz teknolojik çözümler ile daima odak noktası olacağız.

Özellikle altyapı projelerinde mühendislik, müşavirlik ve danışmanlık konularında uzmanlığa sahip firmamızın, spesifik ürün gruplarında Türkiye temsilcilikleri bulunmaktadır. Su kayıp ve kaçakların tespiti, yeraltı kablo ve boru hatları tespiti, debi akış ölçümleri, su analizleri, basınç seviye ölçümleri, hot tap makineleri, scada otomasyon, hidrolik model ve coğrafi bilgi sistemleri konusunda özel uzmanlık alanı bulunmaktadır.

Elektromanyetik, ultrasonik ve doppler tekniklerini kullanan farklı ölçüm ekipmanlarından modele en uygun seçimlerin tarafımızca yapılmasını öneririz. Aynı şekilde bölgesel ve noktasal su kaçaklarının tespiti konusunda ileri teknolojileri bir araya getirdik. Yeraltından geçen kablo ve boru hatlarının tespiti amacıyla kullanılan dedektörler ve yeraltı radarı ile yer, yön ve derinlik bilgilerine ulaşarak sayısallaştırma amaçlı çalışmalara öncülük edilmektedir. Ayrıca atık su da yaşanan sorunları çözmeye yönelik ekipmanlar da envanterimizde bulunmaktadır.

Bu koordinasyon işini kendi misyonumuz olarak üstlenmiş durumdayız. Dünyanın önde gelen üreticilerimizin ürün gruplarına göz atınız.