info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

HISCAN – İsale ve Taşıma Borularında Kaçak İzleme Sistemi

Hem çok hassas (ilişkili hidrofon sensörleri kullanarak) hem de veri ağ geçitleri için güneş enerjisi kullanarak en az 5 yıl bağımsız olarak çalışabilen ana hat için kalıcı olarak kurulmuş bir sızıntı izleme sistemi. Veriler GUTERMANN CLOUD’a gönderilerek, yardımcı programların sızıntıları tam olarak tespit etmesine ve bunları uzaktan araştırmasına olanak tanır.

  • Hidrofon sensörlerine dayalı akustik kaçak tespit sistemi: Hidrofon teknolojisi ve GUTERMANN ZONESCAN ürün yelpazesinin teknik bilgisinin birleşimi, insansız, kalıcı sistemler için daha önce hiç elde edilmemiş bir akustik kaçak tespiti performansı üretir. Birkaç yüz metre aralıklarla yerleştirilmiş sensörlerden toplanan büyük miktarda veri ve ölçüm noktaları arasında ilişki kurma yeteneği, optimize edilmiş kaçak gürültü analizine ve tespit edilen kaçakların doğru bir şekilde belirlenmesine olanak tanır. HISCAN’ın ana uygulama alanı büyük çaplı ana hatlardadır, ancak aynı zamanda plastik boru ağları (PE, PVC) etkin bir şekilde izlenebilir.
  • Büyük çaplı ve plastik borular için gelişmiş sinyal işleme: Her sensörün kaydedilen ses sinyali, GUTERMANN’ın en son IOT teknolojilerine dayanan tescilli iletim teknolojisi aracılığıyla merkezi bir sunucuya iletilir. Sunucudaki veriler daha sonra yeni nesil özel algoritmalar kullanılarak otomatik olarak analiz edilir. Sistem tarafından sağlanan sonuçları daha da iyileştirmek için kullanıcıya çok çeşitli seçenekler mevcuttur: uyarlanabilir filtreleme, zaman çizelgesi analizi ve farklı malzeme ve boru çapları için optimize edilmiş filtreler. GUTERMANN’ın akustik kaçak tespiti konusundaki 50 yılı aşkın bilgi birikimi, ağınızdaki en zor kaçakları bulmanızı sağlayacaktır.
  • Uzaktan erişim ve gelişmiş raporlama için verileri GUTERMANN CLOUD’da saklayın ve görüntüleyin: Sensörler tarafından kaydedilen tüm veriler, gelecekteki erişim için GUTERMANN CLOUD’da saklanır. Kullanabileceğiniz diğer GUTERMANN ürünleri için ortak platform, örneğin ZONESCAN ALPHA; EASYSCAN veya MULTISCAN. Dünya çapında birçok kaçak tespit uzmanı tarafından kullanılan yüksek düzeyde optimize edilmiş arayüz hizmetinizdedir. Kolay uzman sistem destekli filtreleme veya kendi uzmanlarımızla işbirliği içinde son derece uzmanlaşmış ayrıntılı analiz Seçim sizin.
  • Dünyaca ünlü ZONESCAN ürün yelpazesi ile kullanımı optimize edin: Zaten ZONESCAN ürün yelpazesinin bir kullanıcısıysanız, HISCAN’a giriş sizin için kolay olacaktır. Aynı arayüzü ve işlevleri kullanarak, şimdi, ağınızdaki tüm sızıntı olaylarını tam olarak kontrol etmenize izin vermek için sinyal işleme ve gelişmiş veri analizi ve raporlama için daha fazla veri gerektiren eldeki yeni görev için optimize edilmiştir. İlk kez kullananlar, HISCAN’ın GUTERMANN’ın diğer ilgili sensör ürünleriyle ideal bir şekilde tamamlandığını görecek ve hem dağıtım hem de iletim borularında tüm sızıntı tespit ihtiyaçlarınızı tek bir izleme sistemi platformuyla karşılamanıza olanak tanıyacaktır.