info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

LIDOTT – Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Seviye İzleme Sensörü

SIRADAN BİR KANALİZASYON SEVİYE İZLEME SENSÖRÜ DEĞİL
Ultrasonik seviye ölçümü (su üzerinde)
Dar ışın açısı
Ölü bant etkisi yok
Basınç sensörü derinlik ölçümü (su altında)
Entegre sıcaklık sensörü
Modbus iletişimi
ATEX ve IECEx Zone 0 sertifikalı
LIDoTT®, yeni nesil bir ATEX kanalizasyon şebekesi seviye ölçüm sensörüdür. Ultrasonik seviye, basınç derinliği ve sıcaklık sensörlerini tek bir kompakt cihaza entegre eder. LIDoTT®, normal kuru hava işletimi ve yağışlı hava veya tıkanıklık kaynaklı ek ücret koşulları boyunca yüksek kaliteli veriler sağlar.

LIDoTT® benzersiz, Birleşik Krallık ve Dünya çapında patent bekleyen bir tasarımdır. Yükselen ve alçalan su seviyelerinde, LIDoTT® ultrasonik seviye ölçümünden basınç derinliği ölçümüne ve tekrar tekrar sorunsuz bir şekilde geçiş yaparak sürekli veri sağlar.

GENİŞ YAYGINLAŞTIRMA
Kanalizasyon şebekesi seviye ölçüm çözümü olarak LIDoTT® uygun maliyetlidir ve bu nedenle yaygın dağıtım için idealdir. Kanalizasyon şebekelerinde, evsel kanalizasyon rögarlarında ve diğer su yollarında idealdir.

MİLİMETRİK DOĞRULUK
Kanalizasyon şebekesi seviye ölçümü için kullanıldığında, ölçülen veriler o kadar yüksek kalite ve doğruluktadır ki, AI Machine-Learning sistemlerinin şebeke özelliklerindeki küçük değişiklikleri tespit etme ve operasyonel sorunları gerçek problemler haline gelmeden ÖNCE tahmin etme yeteneğinde devrim yaratmaktadır.

Detectronic, LIDoTTⓇ ile çok özel bir şey yarattı. + veya – 2 mm hassasiyette seviye izleme sağlayabilmesi, şimdiye kadar hiç görmediğim bir şey.

Tom Wooley, Royal HaskoningDHV

KOLAYLIK İÇİN TASARLANDI
LIDoTT® kurulumu kolaydır ve tasarımı gereği ultra düşük bakım gerektirir. Basınç sensörü için harici atmosferik havalandırma gerektirmez.

Muhafaza özenle seçilmiş, esnek, doğal olarak kendi kendini temizleyen plastik bir polimerden kalıplanmıştır ve suya daldırılabilir. LIDoTT® tüm ortamlarda güvenle kullanılabilir.
ATEX ve IECEx sertifikalı Zone 0.

SÜREKLİ ÖLÇÜM
Kanalizasyon şebekesi fırtınalı hava olayları veya tıkanmalar sırasında stres altında olduğunda, LIDoTT® sıvı seviyesi yükseldikçe sensör modunu otomatik olarak ultrasonik (seviye)’den basınca (derinlik) değiştirir ve sorunsuz bir şekilde yüksek kaliteli şebeke yönetimi verileri sunar. Bu geçiş, yalnızca tek bir kayıt kanalına ihtiyaç duyan harici veri kayıt cihazı için şeffaftır.

ÜÇ SENSÖR BİR ARADA
Ultrasonik seviye sensörü

LIDoTT® sensörü, “normal” çalışma koşullarındaki küçük değişiklikleri güvenilir bir şekilde algılar – örneğin, akış derinliğinde silt kaynaklı küçük değişiklikleri doğru bir şekilde iletir.

“Havada” Sıcaklık sensörü

Öncelikle hava yoğunluğundaki değişiklikler için mesafe ölçümünü kalibre etmek için kullanılan sıcaklık, isteğe bağlı olarak ölçülen bir parametre olarak veri kaydediciye iletilebilir.

Basınç sensörü

10m H2O çalışma aralığı ile basınç sensörü olağanüstü Derinlik ölçümü ile ilgilenir. LIDoTT®, Ultrasonik sensörünü kullanarak Seviye ölçümünden Basınç sensörünü kullanarak Derinlik ölçümüne sorunsuz geçiş sağlar. Basınç sensörü etkinleştirilir ve Ultrasonik sensör boşluk mesafesine (ölü bant) ulaşılmadan önce yükselen derinliği ölçer.

NASIL ÇALIŞIR
Sıvı seviyesi yükseldikçe ultrasonik sensör sorumludur. Seviye, basınç sensörünün dibine ulaştığında, basınç okuması başlar ve bir kalibrasyon dizisi başlar.

Seviye ultrasonik ölü banda girdiğinde, kalibrasyon dizisi tamamlanır ve kalibre edilmiş basınç sensörü devreye girerek sürekli, doğru derinlik verileri sağlar.

VERİ İLETİŞİMLERİ
LIDoTT® Sensör, Modbus dahil bir dizi seri protokol kullanarak iletişim kurar ve birçok uyumlu veri kaydediciye bağlanır.

Gerçek zamanlı izleme, kanalizasyon ağınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur
Otomatik sensör değiştirme, yüksek kaliteli ağ yönetimi verilerinin sürekli olarak teslim edilmesini sağlar.
Veri kayıt cihazının yalnızca tek bir derinlik kayıt kanalına ihtiyacı vardır.
Birçok üreticinin veri kaydedicisiyle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
ULTRASONİK SEVİYE SENSÖRÜ
Tip: Piezo-seramik, sıcaklık kompanzasyonlu
Menzil: 0.000 – 1.500m
Doğruluk: +/- 2mm

SICAKLIK SENSÖRÜ
Tür: Yüksek Hassasiyetli CMOS Sıcaklık cihazı

BASINÇ SENSÖRÜ
Tip: İzole Silikon Diyafram
Aralık: 0-10.00m
Doğruluk: ±0.2% FS

ÇEVRESEL
Çalışma sıcaklığı: -20°C ila +60°C.
Koruma: IP68/NEMA6P.
Konnektörler: IP68 Mil – Spec.
Boyutlar: 200mm(y) x 125mm(d) x 115mm(g)

ONAYLAR

ATEX Zone 0 sertifikalı CML 20ATEX2039X
IECEx Bölge 0 sertifikalı IECEx CML 20.0019X
II 1 G, Ex ia IIB T4 Ga. Ta= -20°C ila +60°C