info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

MİNİ ELEKTROMANYETİK SAYAÇ

mini-electromagnetic-meter

Sıklıkla kullanılan ve bilinen mekanik sayaçlar, ihtiyaçlar değişkenlik gösterdikçe ultrasonik ve elektromanyetik gibi farklı teknik/teknolojilere dönüştü. Mekanik sayaçların zamanla hassasiyetini kaybetmesi, belli partiküllerin mekanik aksamları bozması, bazı kimyasalların kemirici/aşındırıcı etkisi ve uzaktan okuma problemleri ortaya çıktıkça popülasyon farklı teknolojilere kaydı.

Elektromanyetik ölçüm prensibi, her çeşit akışları ölçmek için kullanılan en hassas yöntemdir. Bu yöntemin diğer yöntemlere göre çevresel ve akışkan faktörlerden en az etkileniyor olması bu tip kompakt ürünlerin gelişmesine neden olmuştur.

Bu cihazlar anlık ve toplam geçen akış miktarının gösterirler ve buna bağlı olarak da elektriksel sinyal üreterek otomasyon birimlerine veya mevcut Scada sistemine debi bilgisini aktarırlar. Bu entegre ekranlı kompakt küçük elektromanyetik debimetre, minimum iletkenliği 20 µS / cm olan akışkanlarda debi ölçümü için uygun olup, ölçme hassasiyeti okunan değeri ±% 1’idir. Özel MCP yazılımı kullanılarak dijital ve analog çıkışlar ile PC üzerinden yapılandırılabilir.