info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

MSFM – Atex, Portatif ve Bataryalı Açık Kanal Debi Ölçer

MSFM ULTRASONİK DEBİ ÖLÇER

Ham kanalizasyon, endüstriyel atık ve yağmur sularını izlemek için tasarlanan MSFM s2.5T ultrasonik atık su debimetresi bağımsızdır ve pille çalışır. Bu ATEX eklemeli çok sensörlü debimetre, birleşik kanalizasyonlarda, açık kanallarda ve fırtına kanalizasyonlarında kanalizasyon akışının izlenmesindeki uygulamalar için uygundur.

Endüstriyel atık ve deşarj izleme, akarsuları ve nehir sularını koruma ve atık su arıtma süreçlerini izleme, su numunesi almanın birçok nedeninden sadece birkaçıdır.

MSFM S2.5T ultrasonik atık su akış ölçer, yerleşik akış hesaplamasını sağlayan yeni işleme teknolojisi içerir. Bununla, önceden belirlenmiş bir su hacmi geçtikten sonra otomatik su örnekleyiciye bir darbe göndermek için bir alarm tetiklenebilir. Bu, doğru akış orantılı örnekleme için kullanılır.


ÇOK PARAMETRE ÖLÇÜMLERİ

Bir sıcaklık sensörünün eklenmesi, giriş ve sızmayı tanımlamak isteyen kullanıcılar için büyük ölçüde faydalıdır  .

Gelgit suyu veya yeraltı suyu kanalizasyon suyuna sızdığında, su sıcaklığında bir değişikliğin yanı sıra kanalizasyondaki su hacminde bir değişiklik olacaktır.

Akış hızını belirlemek için hız, derinlik ve sıcaklığın kullanılması, bent veya kanal gerektirmeyen ve üretimdeki değişikliklere ve akış hızlarını etkileyebilecek yoğun hava koşullarına otomatik olarak uyum sağlayan daha doğru bir okuma sağlar.

MSFM S2.5T sensörleri, 12V lityum iyon şarj edilebilir pille çalışır. Kullanıcılar, tam olarak şarj olduktan sonra, 2 dakikalık bir kayıt hızı kullanırken pilin 15 haftadan fazla dayanmasını bekleyebilirler. Lityum iyon pil, şarj edilebilir ve 5 yıllık tipik bir kullanım ömrüne sahiptir.


ESNEK HABERLEŞME VE SOFİSTİKE ALARM REJİMLERİ

MSFM S2.5T, 2G, NB-IoT, LTE-M1 ağları ile uyumludur ve bu da onu dünyanın her yerinde kullanıma uygun hale getirir.

Veriler kullanıcı tanımlı aralıklarla 1 dakika ile 1 gün arasında kaydedilebilir. Günlüğe kaydedilen veriler, programlanmış aralıklarla 2G, NB-IoT, LTE-M1 aracılığıyla saatlik, günlük, haftalık veya aylık olarak iletilir.

Veriler, kullanıcıların her an her yerden erişebilecekleri, kullanıcı dostu, çok dilli, güvenli bir web portalı olan DetecData’ya iletilir  . Havza içerisindeki izleme ekipmanından alınan verileri alır ve işlem yapılabilir bilgilere dönüştürür. Bu, giriş ve sızma oranları, akış analizi, olay süresi izleme ve yağış analizine dayalı akıllı kararlar vermenizi sağlar.

DetecData, ayarların değiştirilmesine ve alarmlar, eşikler, kayıt oranları ve iletim frekansı için profillerin oluşturulmasına izin verir. Yüksek / düşük eşik ve profil alarmları, metin veya e-posta yoluyla birden fazla cihaza otomatik olarak iletilecek şekilde programlanabilir.


VERİ TARAMA

Detectronic’in özel VERİ MERKEZİ ağınızı izler ve blokajları sel ve kirliliğe neden olmadan önce tespit etmek için verilerinizi kullanır. Veri tarama ve raporlama hizmetlerimizi kullanarak, alınan alarmların sayısını binlerden yüzlere kadar azaltabilirsiniz.

  • Gerçek zamanlı veri toplama ve izleme, kanalizasyon ağınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olur.
  • İnsan zekasını kullanmak, yalnızca doğrulanmış müdahale raporları alacağınız anlamına gelir.
  • Saha verileri, ulusal yağış verileri ve yerel çevresel veriler her saha için entegre edilebilir.
  • Her marka telemetreli monitörden alınan verilerle uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.

AKILLI ALGORİTMALAR

DetecAnalytics  , ham verileri gelişmiş bir otomatik alarm sistemi oluşturmak için kullanılan öngörülere dönüştürmek için tahmine dayalı analiz tekniklerini kullanır. Detectronic Veri Merkezi tarafından kanalizasyon ağlarından, havzalardan ve canlı beslemelerden gelen 2 milyardan fazla veri noktasından toplanan veri paketlerine çapraz referans verebilen algoritmalar kullanır.

Her atık su kanalizasyon havzasının kendine özgü DNA’sı vardır. İzleme ve yerel bilgi, anormallik tespitini mümkün kılan bir “normal” davranış profilinin oluşturulmasına izin verir. Yakalama tabanlı kurallar, alarm hiyerarşisinin nihai alarm protokolüne karar vermek için güvenilir bilgilerle güncellenmesini sağlayan ve riski vurgulamak için kullanılan bir alarm katsayısının oluşumuna yardımcı olmak için kullanılır.

Ek bilgi ve güçlü matematiksel işleme kullanarak, havzanın gerçek davranışını ortaya çıkarır. Alarm profilleri, DetecAnalytics’in  küçük arızalardan kaynaklanan ciddi arızalara öncelik vermesini  sağlayarak alarmlar iletildiğinde sisteme daha fazla güvenilmesini sağlar.