info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

MSFM LITE – Su ve Atıksu Seviye İletim Sistemi

Detectronic’in MSFM Lite kombine sıvı seviye sensörü, Kombine Kanalizasyon Taşmalarında su seviyelerini ve derinliğini ölçmek için özel olarak tasarlanmıştır. ATEX Zone 0 sertifikalı potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda bulunan tank ve rezervuar seviyelerinin uzaktan izlenmesi için de kullanılabilir.

Beş yıla kadar pil ömrü sağlamak için Detectronic tarafından geliştirilen güç tasarrufu teknolojisini kullanır. Bu, geleneksel, şebekeden güç alan ultrasonik sensörlerden ve GSM/GPRS modemlerden önemli ölçüde daha uzun ve daha uygun maliyetlidir.

LIDoTT sıvı seviye sensörü, seviye, derinlik ve sıcaklık sensörlerini tek bir kompakt cihaza entegre eder. Bu, hem normal hem de ek ücretli koşullar altında eksiksiz bir seviye ölçümü aralığı sağlar.

NASIL ÇALIŞIR
Normal koşullar altında akışın derinliği, ultrasonik sensör ile akışın yüzeyi arasındaki ölçülen mesafeden çıkarılır. Bu mesafe, ultrasonik darbelerin sensörden su yüzeyine dönüş yolunu geçmesi için geçen süre ölçülerek hesaplanır. Hava sıcaklığındaki değişikliklerin etkileri için tazminat otomatik olarak uygulanır.

Kanalizasyon şebekesi fırtınalı hava olayları veya tıkanıklıklar nedeniyle zorlandığında, LIDoTT Sensörü sıvı seviyesi olarak sensör modunu otomatik olarak ultrasonik (seviye) modundan basınca (derinlik) değiştirir.
yükselir, sorunsuz bir şekilde yüksek kaliteli ağ yönetimi verileri sunar. Bu geçiş, yalnızca tek bir kayıt kanalına ihtiyaç duyan harici veri kayıt cihazı için şeffaftır.

Veriler, MSFM Lite tarafından kullanıcı tarafından ayarlanan önceden belirlenmiş kayıt aralıklarında okunur ve kaydedilir. Kaydedilen veriler daha sonra 2G/3G/LTE-M1/NB-IoT özellikli modemi aracılığıyla iletilir (kullanıcı tarafından seçilebilen aralıklarla (tipik olarak saatlik, günlük, haftalık veya aylık) Veriler doğrudan bir ana bilgisayara iletilebilir veya Detectronics’te görüntülenebilir güvenli web siteleri yelpazesi.

ANA ÖZELLİKLER
IS sertifikalı (Avrupa ve dünya çapında)
Yerleşik 2G/3G/LTE-M1/NB-IoT uzaktan veri teslimi
Dünya çapında dolaşım veri tarifeleri
Birleşik seviye sensörü 11,5 m menzil
GPRS iletişim, kaydedici ve sensör için 5 yıl pil ömrü
‘En son verileri gönder’ özelliği ile yüksek/düşük alarmlar. yerel bir çıktıya veri gönderme yeteneğini içerir (örn. örnekleyici)
IP68/NEMA 6P yapısı
Askeri şartname konektörleri
Özel dahili yüksek kazançlı yeraltı anteni Harici anten seçeneği (marjinal sinyal siteleri için)
Kanallar ve bentlerle birlikte kullanıldığında hesaplanan akış verileri mevcuttur