info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

NON CONTACT – Temassız Ultrasonik ve Radar Tip Açık Kanal Debimetresi

ORAKEL Temassız Akış Sensörü, hareketli bir yüzeyden yansıyan kısa darbeleri sensöre geri iletmek için mikrodalga teknolojisini kullanan ve hızı belirlemek için analiz edilen temassız bir sıvı akış hızı sensörüdür.

Radar teknolojisini kullanan Temassız Akış Sensörü, uygun maliyetli bir akış ölçümü sağlamak için bir hız x alan hesaplaması kullanır.

Optimum performans ve kolay kurulum için 45° açılı montaj braketi ile sağlanan sensör, kanalın genişliğine bağlı olarak tek veya birden fazla noktada hızı ölçmek için radar teknolojisini kullanır.

Temassız Akış Sensörü, seviye ve dalgıç hız sensörlerimizle birleştirildiğinde bağımsız bir cihaz veya eksiksiz bir akış ölçüm sisteminin parçası olarak mevcuttur.

ANA ÖZELLİKLER
İLETİŞİMSİZ
Sensör, suyu net ve kesintisiz bir şekilde görebileceğiniz herhangi bir yere kurulabilir. Hareketli bir yüzeyden yansıyan kısa darbeleri hızı belirlemek için analiz edilen sensöre geri iletmek için mikrodalga teknolojisini kullanır.

BAKIM GEREKTİRMEYEN
Temassız ölçüm nedeniyle sensör tortulardan ve yüzen döküntülerden zarar görmez. Dış muhafaza IP68 derecelidir, yani toz geçirmez ve suya dayanıklıdır
hasar, onu çok az bakım gerektiren bir sensör yapar.

İLETİŞİM
Bir görüntüleme ekranıyla donatılmış olarak, okumalar doğrudan kontrol ünitesinden alınabilir veya isteğe bağlı bir GSM veri kaydedici eklenebilir ve ayrıntılı analiz için veriler çevrimiçi bir portala gönderilebilir.

MİNİMAL KURULUM
Hafif, kompakt tasarımı, özellikle dar alanlarda kurulumu basitleştirir ve normal çalışma akışında herhangi bir kesinti gerektirmez.

TEŞHİS
Kontrol ünitesi, kurulum ve bakımı basitleştirmek için eksiksiz bir cihaz seti ve ölçüm tanılama araçları içerir; site ziyaretleri ihtiyacını azaltmak.

RS485 MODBUS
Verileri RS485 Modbus üzerinden ileten veya bir kontrol ünitesi ve seviye dönüştürücü ile birleştirildiğinde eksiksiz bir sistemle entegre olarak bağımsız bir hız sensörü olarak kurulabilir.

UYGULAMALAR
ORAKEL Temassız Akış Sensörü, kanalın mevcut birincil ölçüm cihazının olmadığı açık kanal akış uygulamaları için tasarlanmıştır (örn. savak veya kanal).

Temassız sensör, eksiksiz bir akış ölçüm sistemi sağlamak için bir seviye dönüştürücü ve kontrolör ile birleştirilebilir. Son derece düşük güç tüketimine sahiptir, bu da onu çok çeşitli atık su izleme uygulamaları için uygun hale getirir ve şebeke elektriğinin bulunmadığı uzak kurulumlarda kullanıma uygundur.

Kalıcı ve taşınabilir kanalizasyon izleme programları
Atıksu arıtma tesisleri
Endüstriyel süreç ölçümü
Sulama kanalları
Atık akış ölçümü
dökülme izleme
Birleşik Kanalizasyon Taşmaları (CSO)
Sıhhi Kanalizasyon Taşmaları (SSO)
Etkinlik Süresi İzleme (EDM)