info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

SIFIR TEMAS, SIFIR SIKINTI..!!

Yeni 80 GHz temassız radar tip seviye transmiteri ile büyüyen PiloTREK W–200 ailesi, endüstriyel ölçüm teknolojisinin en gelişmiş yöntemini kullanır. Sıvılar, emülsiyonlar ve örneğin yiyecek ve içecek, enerji, ilaç, kimya ve denizcilik uygulamalarında yaygın olarak kullanılan ve diğer ortamlar için de tercih gören, son teknoloji seviye ölçüm teknolojisini uygulayarak mm’lik doğrulukta ölçüm sonuçları sağlar. Ayrıca buhar oluşumuna eğilimli maddelerin ölçümü için de mükemmeldir.
Seviye, hacim ve ağırlık ölçüm işlevlerine ek olarak, bu ürün ailesi, ultrasonik ile bağlantılı olarak sunulan esnek ve parazitli ekoları ortadan kaldırmak için açık kanal akış eylemlerini ve eşik işlevlerini de devralır. Milimetre dalgaların yayılması için özel bir ortama gerek olmadığından, vakumda da kullanılabilir. Cihaz ayrıca HART® uyumlu NIVELCO EView2, MultiCONT evrensel proses kontrolörü ve PACTware yazılımı ile çalıştırılabilir.

Havada, gazlarda dalga sinyallerinin yayılma hızı, sıcaklık ve ortam basıncından bağımsız olarak neredeyse sabittir, bu nedenle ölçülen mesafe, ara ortamın fiziksel parametrelerine bağlı değildir.
PiloTREK W–200 seviye vericisi, 80 GHz’de (W-bandı) çalışan dalga frekans modülasyonlu bir radardır (FMCW). 80 GHz radarların düşük frekanslı (5…12 ve 25 GHz) radarlara göre en belirgin avantajları daha küçük anten boyutu, daha iyi odaklama ve daha küçük ışın açısıdır. Seviye verici anten tarafından yayılan milimetre dalga sürekli dalga enerjisinin bir kısmı, ölçülecek malzemeye bağlı olarak garantili yüzeyden yansıtılır. Yansıyan yüzeyin mesafesi, yansıyan sinyalin frekans kaymasından elektronikler tarafından yüksek doğrulukla hesaplanır ve elektronikler tarafından bir mesafe, seviye veya hacim sinyaline dönüştürülür.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://www.aykome.com.tr/pilotrek-w-200-2/ #aykome#aykomemühendislik#ankara#mühendislik#nivelco#new#level#ultrasonic#measurement#switch#transmitter#radar#water#liquid#gas#ölçüm#engineering