info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

THERMOCONT TX – Gazlar için Sıcaklık Sensörü (Isı Ölçer)

GAZLAR ICIN SICAKLIK SENSORU

NIVELCOTHERMOCONT TXP rezistanslı termo kuyu kasalı direnç termometreleri, endüstriyel proses kontrolünde, özellikle gaz endüstrisinde sıcaklık ölçüm sensörleri olarak kullanılır. gazlar için sıcaklık sensörü, boru hatları, tanklar veya fırınlar içindeki çeşitli gaz halindeki ortamların sıcaklık ölçümü için uygundur. Dış koruma borusundaki ısı emici, ortam sıcaklığından bağımsız olarak doğru ölçüm sağlar. Mekanik ve titreşim önleme gereklilikleri, iç ve dış boru ve kuyu dahil çift boru yapısı ile karşılanır. Proses bağlantısı ve elektrik bağlantısı aşağıda ayrıntılı olarak verilmektedir. Kablolama kablolarının sızdırmazlığı kablo rakorları tarafından sağlanır. Dış koruma borusu, paslanmaz çelikten yapılmış delinmiş bir termo oyuk kasasıdır. Muhafazanın kapağının kayba karşı emniyet zinciri vardır. Pt100 sıcaklık sensörü, cihazı işlemden çıkarmadan değiştirilebilir.

MONTAJ

Gazlar için sıcaklık sensörü cihazlarının dişli işlem bağlantısı vardır. Kablolama kablolarının sızdırmazlığı kablo rakorları tarafından sağlanır. Kablo rakorları normal veya Ex onaylı tipte olabilir.


GÜVENLİ KULLANIM İÇİN ÖZEL ŞARTLAR

Enerji verildiğinde gövde kapağını çıkarmayın! Cihazın gövdesi eş potansiyel ağa bağlanmalıdır. Cihaz sadece uygun şekilde kapatılmış Exd IIC veya Ex d IIB sertifikalı koruyucu kablo rakoru kullanılarak çalıştırılmalıdır. Kullanılmayan kablo rakoru bağlantısı sertifikalı kapatma cıvatası ile kapatılmalıdır. Kablo tesisatı tamamlandığında ve muhafaza kapağı kapatıldığında, güvenlik zinciri monte edilmelidir. Cihazın işlem bağlantısının, ölçülecek ortamın sıcaklığı ile aynı olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla, uygulanan cihazın sıcaklık sınıfı en yüksek orta sıcaklığa bağlıdır. NPT 1 ”proses bağlantı tipleri için sıkma torku 45 Nm olmalıdır. II 1/2 G Ex d ia IIB T__ Gb onaylı gazlar için sıcaklık sensörü cihazları, aşağıdaki teknik özelliklere uygun olarak sertifikalı [Ex ia] IIC veya [Ex ia] IIB onaylı kendinden güvenlikli devrelerden çalıştırılmalıdır: Uomax <= 30V, Iomax < = 100mA, Pomax <= 750mW.

Ürün özellikleri

Isı emici ile güçlendirilmiş prob
Titreşime dayanıklı, A sınıfı Pt100 sensörü
Maks. 500 mm prob uzunluğu
Tek veya çift sensörler
2 veya 4 telli tipler
Eski sürüm


Uygulamalar

Gazların, buharların ölçümü
Özellikle petrol, gaz ve kimyasal uygulamalar için
Özel talepler için özel versiyonlar
Kimyasal endüstri
Petrol endüstrisi

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ortam sıcaklığı: – 30 ° C… + 80 ° C
Sensör tipi: “A” sınıfı Pt100
Basınç: maks. 80 bar
Ölçüm aralığı: – 50 ° C… + 150 ° C
Proses bağlantısı: M33 x 2; 1″
Koruma: IP67
Onaylar: ATEX