info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

WATER SAT – Baraj İzleme

DOWNLOADS

Uzak. Ölçeklenebilir. Uygun maliyetli.
Baraj İzleme, operatörlere tüm varlık tabanınızın bütünlüğünü ve güvenliğini dinamik olarak yönetme yetkisi verir: uzaktan, ölçekte, uygun maliyetli. Yer hareketi, bitki örtüsü ve nemdeki olağandışı değişiklikleri izler. Ve taşkın ovasındaki kentsel gelişim değişikliklerini tespit eder. Baraj İzleme, birden fazla veri akışını gelişmiş AI ile birleştirir. Zaman içinde benzersiz bir resim oluşturan geriye dönük analiz ve düzenli güncellemeler sağlamak için uydu verilerini içerir. Saha incelemelerine gerek kalmadan anormal faaliyetler hakkında sık, doğru bilgiler ve uyarılar için etkileşimli platformumuza erişin.

Baraj izleme ile veri boşluklarının doldurulması
Baraj işletmecileri ve düzenleyiciler için, eskiyen varlıkları yönetmek, iş dünyasının günlük gerçeğidir. Barajların çoğu onlarca yıl önce inşa edildi ve birçoğu ilk tasarım ömürlerinin sonuna geliyor. Örneğin, ABD’de bulunan 90.000’den fazla barajın neredeyse dörtte üçü, önümüzdeki beş yıl içinde 50 yaşın üzerinde olacak.

Barajlar ve setler, diğer birçok eskiyen endüstriyel varlık sınıfından farklıdır. Barajın yıkılması ve milyonlarca ton suyun potansiyel olarak salınmasıyla ilgili açık ve geniş kapsamlı sonuçlar göz önüne alındığında, bu yapıların yıkılması şüphesiz aşırı riskli bir olaydır. Barajların ve dolgu yapılarının sahiplerinin ve operatörlerinin, kapsamlı bir azaltma stratejisinin parçası olarak baraj güvenliği ve etkili risk değerlendirmesine giderek daha fazla odaklanması şaşırtıcı değildir.

Gerçek şu ki, operasyonel bütçeler birçok varlık sınıfında giderek daha fazla kısıtlanıyor. Bu, her barajın ve hidrolik yapının bütünlüğünü koruması gereken mal sahipleri ve bunları denetlemesi gereken düzenleyiciler üzerinde, ancak maliyetlerde büyük artışlar olmaksızın baskı oluşturur.

Rezatec’in Baraj İzleme ürünü, barajların durumunu ve su baskını bölgelerindeki yeni kentsel gelişmeleri geniş ölçekte uzaktan ve uygun maliyetli bir şekilde takip eder. Uyduyu ek veri beslemeleriyle birleştirir ve bu verileri gelişmiş AI algoritmalarıyla birleştirir. İç görüleri arazi hareketindeki, bitki örtüsündeki ve nemdeki olağandışı milimetrik değişiklikleri belirler ve taşkın ovasındaki kentsel değişim risklerini belirler.

Tüm barajları ve rezervuarları sürekli olarak izleyin

 • Emniyet
  Baraj arızası riskini azaltın
  Baraj güvenliği ve düzenleyici ihtiyaçları karşılayın
  Sağlık ve güvenlik riskini azaltın
  Bir Bakım Görevi Gösterin
 • Mühendislik
  Potansiyel baraj arızasını tanımlayın
  Gelişen sorunları takip edin
  Uzak bölgeleri değerlendirin
  Mühendis dağıtımına öncelik verin
 • Operasyonlar
  Hedeflenmemiş baraj denetimini kesin ve
  bakım maliyetleri
  CapEx ve OpEx’e öncelik verin
  Operasyonel verimliliği artırın