info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

ZONESCAN 820 – Noktasal Su Kayıp Kaçak Tespit Ekipmanı

ZONESCAN 820 MOBİL SU KAÇAK SİSTEMİ

AYKOME’nin Türkiye distribitörü olduğu Gutermann markasının Zonescan 820 model piyasadaki en gelişmiş, güçlü ve en iyi performans gösteren gürültü kaydedici loggerıdır. Su kayıp-kaçak ve sızıntı sesini detaylı bir şekilde günlük olarak kayıt yeteneğine sahiptir. Dünya çapında tek radyo frekans özellikli kayıt cihazıdır. Ses kayıt, frekans spektrumu ve sesleri detaylı ilişkilendirici özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile dış kaynaklardan gelen gürültüleri filtreler. Loggerlar arasında çapraz korelasyon yaparak su kayıp-kaçak ve sızıntının yerini noktasal olarak tespit eder.

ZONESCAN 820 UYGULAMA MODELLERİ

1- Koy & Kaldır modu: Zor kaçakları bulur veya kaçak sızıntı araştırması yapar.
2- Sürüş modu: Araba ile günlük, haftalık veya aylık veri periyodik olarak toplamayı sağlar.
3-Alpha İletişim Paketi: Kalıcı ağ sistemi ile tamamen insansız ve otomatik izleme sağlanır. Ağ Zonescan 820 ‘su kayıp kaçak tespit ekipmanları’ sürekli dinleme yapar, şebeke sistemi içinde gürültü özelliklerini analiz eder ve bir sızıntının varlığının, konumu ile birlikte tespitini doğru yapmayı sağlar.
Zonescan 820 logger çalışırken otomatik su kayıp-kaçak ve sızıntı olasılığının bildirildiği ana bilgisayar yazılımı (koy & kaldır) ile sızıntının ilk kaynağını ve konumunu tanımlayabileceksiniz. Sızıntının gürültü sesini dinlemeyi isterseniz, herhangi bir zamanda sızıntı yeri ile fiziksel bağlantı kurmadan, dijital olarak iletilen sızıntı gürültüsü  dinlenebilir.

GENEL ÖZELLİKLERİ

  ZONESCAN 820 su kayıp kaçak tespit cihazı’nın küresel başarı öyküsü. ZONESCAN logger, 2001 yılında piyasaya sürülen ve dünyada on binlerce kez satılan ilk korelasyon yapan gürültü kaydedicidir. O zamandan beri mükemmellik için yeniden tasarlandı: daha küçük, daha hassas ve daha sağlam hale getirildi. İç kısım tamamen kablo olmadan tasarlandı ve endüstriyel olarak minyatürleştirildi. ZONESCAN 820 gürültü kaydedicisi, piyasada bulunan ve sıklıkla kullanılan dış mekan kullanımının çok yüksek gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılamak için tasarlanmış özel bir radyo modülüne sahip tek kaydedici oldu. GUTERMANN’da markası donanım arızalarına karşı sıfır tolerans politikası izlemektedir. Söylemeye gerek yok, kaydediciler IP68 koruma sınıfına sahiptir.

  ZONESCAN ailesi tamamen modülerdir: ZONESCAN 820 kaydedicilerinizi koy & kaldır, sürüş veya sabit ağ (uzaktan erişim Alpha) modunda kullanıyor olsanız da, tüm amaçlar için kullanılabilecek bir gürültü kaydedici alırsınız. Bu, çalışma modunuzu yol boyunca değiştirmenize veya gelecekte envanterinize daha fazla kayıt cihazı eklemenize izin verir. İki yönlü telsiz bağlantısı, en son teknolojiye tam olarak uymak için kaydedicilerinizin donanım yazılımını istediğiniz zaman yükseltmenize yardımcı olmamızı sağlar. Kullanımı kolay ve çekici ZONESCAN Akıllı yönetim aracı (Android işletim sistemi altında), şebekenizi yönetmeyi ve tüm verileri “bulutta” saklamayı seçmeniz durumunda tüm proje verilerinizi ZONESCAN Net’e aktarmanıza olanak tanır.

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

  Korelasyon sayesinde 30 kat daha hassas: GUTERMANN korelasyon yapan gürültü kaydediciyi 2001’de icat etti. Bugün saf gürültü kayıtlarının çok sayıda yanlış pozitif (yanlış alarm) ve yanlış negatif (tanımlanmamış sızıntı) ürettiğini biliyoruz. Yoğun şehirlerde, kaçak ve sızıntı gürültü seviyesini etkisiz hale getiren çok fazla gürültü ve elektrik paraziti vardır. ZONESCAN 820 kaydediciler, etrafındaki ortam seslerini (korelasyon sayesinde) filtreleyebilir ve borulardaki elektriksel ve mekanik sesleri (gelişmiş spektrum analizi ile) filtreleyebilir ve gerçek sızıntıları belirleyebilir. Korelasyonun bir diğer önemli faydası, tespit edilen sızıntının yerini otomatik olarak ve doğru bir şekilde belirleme yeteneğidir. Boru verileriniz ZONESCAN Net’e aktarıldığında, kaçak boru haritası üzerindeki doğru noktaya yerleştirilecektir.

  ZONESCAN – Gürültü kaydedicilerin dünya çapında referansları: ZONESCAN 820 kaydediciler, kendilerini su kayıp kaçak tespit inde çözüm sağlayıcı olarak kurmak isteyen Avrupalı, Asya ve ABD teknoloji şirketlerinin çoğu için tercih edilen sızıntı gürültüsü kaydedicisi cihazı haline geldi. Hepsi kendi çözümlerini ZONESCAN ürün ailesi ile aynı hizaya getirmeyi seçti. ZONESCAN ürün ailesi, diğer tüm kaydedicilere göre daha fazla radyo frekansında mevcuttur. Bunlar avrupa ve Orta Doğu’da sabit 868 MHz, Avustralya ve İsrail’de 916 MHz , Japonya’da 925 MHz veya frekans atlamalı (değişken spektrum) ile 915 MHz Kuzey Amerika’da, önemlilerinden biri.

ZONESCAN 820 KULLANIM ŞEKLİ

  Koy & Kaldır modu işlemi: “Koy & Kaldır” terimi ilk kez GUTERMANN mühendisleri tarafından kullanıldığında, sınırlı alanlarda periyodik kaçak ve sızıntı tespitleri yapmanın ve bir gürültü kaydedicisinin A bölgesinden B bölgesine taşınması ile daha sonrada analiz için veri toplamanın yöntemi oldu. Kaydedicileri kullanmanın en yaygın yolu oldu. Bu tarihe kadar, kaçak ekiplerini boru şebekesinin tüm alanlarını periyodik olarak yeni sızıntılar için kontrol etmek üzere görevlendirmek isteyen kamu hizmetleri için hala popüler bir yöntemdir. Koy & Kaldır operatörü, kaydedicileri bir gece için veri alması için programlar ve şebekeye yerleştirir ertesi gün toplanan verileri almak ve gözden geçirmek için kaydedicileri toplar.

  Sürüş modu işlemi: “Sürüş” modunda, kaydediciler sürekli olarak boru şebekesinde yerleştirilen konumlarında kalır. İşletmenin takdirine bağlı olarak periyodik aralıklarla, operatör kaydedicilerin konumlarını kullanır ve ZONESCAN Commlink kaydedilen verileri otomatik olarak gürültü kaydedicilerden alır. Bir gecelik korelasyon verilerinin yanı sıra 30 güne kadar günlük gürültü kaydı yapılabilir. Sürüş modu yöntemi, belirli alanların araştırılma sıklığını en aza indirmek ve bu nedenle herhangi bir sızıntı ve kaçak tespit çalışma süresini azaltmak isteyen kuruluşlar tarafından tercih edilir. Ayrıca, belirli sızıntı durumlarını analiz etmek için her bir kaydedici cihaz için daha uzun tarihsel verilerden yararlanılmış olur.

ZONESCAN SMART

  ZONESCAN Smart ile akıllı operatörler: ZONESCAN smart, bildiğiniz gibi mobil sızıntı tespitinde devrim yaratıyor. Java tabanlı ve Android tarafından işletilen telefonlar tabletler için mevcut olan, herhangi mobil gürültü kayıt sistemi için en gelişmiş işletim yazılımıdır. Kullanışlı otomatik filtre, kaçak isabet oranınızı büyük ölçüde artırır. Tüm ilgili veriler (logger pozisyonları, sızıntı pozisyonları, sisteme yüklenmiş boru verileri) hatta kendi mevcut pozisyonunuz OpenStreetmap veya Google Maps’te kullanılarak ZONESCAN Net üzerinden görüntülenir. ZONESCAN smart, hem Sürüş modu hemde Koy & Kaldır modunda kullanılabilir. Tüm veriler ZONESCAN Net projenize aktarılabilir. 

  Sabit sisteme yükseltme: Şebeke izleme görevi gören ZONESCAN 820 kaydedicilere zaten sahipseniz, bunları ZONESCAN Alpha sabit izleme sistemine yükseltebilirsiniz. Bunları boru ağınıza kalıcı olarak yerleştirin ve bunları ZONESCAN Repeater ve Alpha birimleri üzerinden bulut tabanlı ZONESCAN Net hesabınıza yükleyin. Sızıntı onarımı dışında bir daha ofisinizden ayrılmak zorunda kalmayacaksınız. ZONESCAN smart ve ZONESCAN net platformlarımız ile uyumludur. Kolayca aralarında veri alışverişi yapabilirsiniz. Alanında maksimum kolaylık ZONESCAN smart’ı kullanın sınırsız veri depolama, uzun vadeli korelasyon, veri analizi, şebeke verilerinizi ayrıca genişletilmiş raporlama araçları için ZONESCAN net kullanın.

Su Kayıp Kaçak Tespit Ekipman Aksesuarları

-1×150 Zonescan 820 gürültü kaydedici logger
-1x Sistem iletişim bağlantı aracı (Comm Link)
-1x Akıllı yazım (Android cihazlar için) 
-1x Sağlam taşıma çantası
-1x Araç üstü anten ve şarj cihazı