info@aykome.com.tr

+90 312 251 22 00

ZONESCAN820 AMI – Su Kaçağı Tespit Ekipmanı ve Alarm Sistemi

DOWNLOADS

GENEL BAKIŞ

GUTERMANN’ın ZONESCAN AMI ile ilişkili gürültü kaydedici loggerlar, Zonescan sensörleri, akustik verilerin toplanmasını, alınmasını ve analizini otomatikleştirme kapasitesine sahip Zonescan AMI sistemlerine bağlanabilir. Zonescan AMI ağı içindeki iki yönlü iletişim sayesinde, ses verileri zaman uyumlu olarak kaydedilir ve daha fazla analiz ve Google Haritalar arayüzünde (GUTERMANN CLOUD) görüntülenmesi için GUTERMANN sunucularına iletilir.

Bugüne kadar GUTERMANN, aşağıdaki iki AMI sistemiyle bütünleşmiştir:

Aclara STAR ZoneScan

Birdz ZONESCAN HR (Eski Homerider Sistemleri)

Sonuç, yalnızca minimum operatör müdahalesi ile kritik su dağıtım sistemi bilgisi sağlayan sistemdir. Birimler konuşlandırıldıktan sonra, operatörler çalışma parametrelerini seçebilir ve sonuçları ofiste analiz edebilir. Manuel veya sürüş modu ile veri toplama gerektirmez. ZONESCAN korelatörleri bir AMI ağına eklenmeli, AMI müşterilerine sistem su kayıplarını ölçmek ve azaltmak için güçlü bir araç sunar.  ZONESCAN AMI RTU’ları daha sonra sızıntıların varlığını ve spesifik yerini belirlemek için boru hattı şebekesinin hedeflenen bölgelerine yerleştirilebilir. Onarım ekipleri tespit edilen sızıntı yerlerine güvenle gönderilebilir.

GUTERMANN AMI kaçak tespit teknolojisi, AMI şirketlerine (şu anda Aclara ve Birdz) ortak olan iki yönlü sabit ağ teknolojisini kurdu ve  kaçakların tespit edilmesinde daha güçlü ve etkili bir yöntem sağladı. Su boru hattı ağı boyunca düzenli aralıklarla dağıtılan (entegre manyetik taban yoluyla vanalara takılı) ZONESCAN AMI kaydedicileri boru ağı içindeki gürültü özelliklerini izler, analiz eder ve bölgede sızıntı var ise varlığını tespit eder. Önceden, bu veriler manuel veya sürüş modu ile kullanılarak alınmıştı.

ZONESCAN820 AMI Su Kaçağı Tespit Sistemi

ZoneScan su kaçağı tespit sistemi su kayıp- kaçak sızıntı aramada, ana hat (isale) kaçakları tespit etmede oldukça güçlü ve verimli bir üründür. GUTERMANN ve Aykome iş ortaklığı ile iki yönlü sabit ağ AMI teknolojisi ile kaçak algılama teknolojisinin gücünü birleştirmiştir. Su boru hattı ağı boyunca (entegre manyetik tabanı vasıtasıyla vanalara bağlı) düzenli aralıklarla konuşlandırılmış GUTERMANN kaçak istihbarat birimlerini izleyip, şebeke boruları içinde su kaçağından kaynaklı gürültü özelliklerini analiz edip, bir su sızıntısının varlığı ve noktasal tespitini en doğru şekilde yapabilirsiniz. AYKOME olarak bütün ürünlerimizde olduğu gibi bu ürünümüz içinde her türlü desteği sağlamaktayız.

ZoneScan sistemi de dahil olmak üzere ZoneScan Ağ AMI sistemi, son özelliklerinden yararlanarak akustik veri alıp, bütün verileri toplayıp otomatik analiz yapabilirsiniz.

Programın baş uç noktalar ve son uç noktaları arasında iki yönlü iletişimi vardır.

Zaman senkronlu su kaçağı dijital ses kayıtları üzerinden GUTERMANN web-tabanlı veri korelasyon yazılımı bir ara yüze sahiptir.

Su kayıp kaçaklarının tespitinde uzaktan ve noktasal tespit yapabilmek için kullanılan bu teknoloji hakkında Aykome’yle iletişime geçebilirsiniz.

Ürünün Özellikleri

Bu cihazlarla sızıntı-kaçak tespiti, vana arıza tespiti, hat sonu tespiti, branşman tespiti, yasa dışı bağlantı tespiti ve boru hasar tespitleri yapılabilir.

Asgari insan gücüyle su şebekesindeki kritik noktalarda bilgisi sağlayan bir sistemdir. Birimler oluşturulduktan sonra, çalışma parametrelerini seçerek program sonuçlarını ofisinizde analiz edebilirsiniz. Hiçbir şekilde manuel veya drive-by yöntemi ile veri toplamaya gerek kalmaz.  ZoneScan ilave olarak müşterilerine  ZoneScan AMI sistemi ile sızıntı tespitini ölçmek ve sistem su kayıplarını azaltmak için güçlü bir ekipmandır. ZoneScan birimleri daha sonra su kayıp-kaçak varlığı ve sızıntıların konumunu belirlemek için boru hattı ağının hedeflenen alanlarına dağıtılabilir. Tespit edilen su kayıp kaçak ve sızıntı noktalarına onarım ekipleri güvenle sevk edilebilir.

Ekipman ve Aksesuarlar 

GUTERMANN AMI su geçirmez bağlantı kablosuna sahip gürültü kaydediciler

Dahili radyo modülüne ve bataryaya sahip dairesel, metalik olmayan kapak ünitesi (buşakle)

ZONESCAN NET ve GUTERMANN CLOUD yazılım lisansı

Anten: Dahili

Harici anten kablo uzunluğu: 2 metre su geçirmez konektör ile

Veri aktarımı: Günde bir kez (ancak istek üzerine özelleştirilebilir)

Pil ömrü: Minimum Beş yıl

IP koruma sınıfı: IP68